• Akcja charytatywna Challenge dla Eli

• W sobotę 04.09. 2021 r. zapraszamy bardzo serdecznie na imprezę charytatywną, która zasili konto zbiórki na leczenie naszej nauczycielki p. Elżbiety Żurek Szkolny piknik ❤️Challenge dla Eli!❤️ Będzie można potrenować: zumbę, step, jogę, boks, a także zjeść pyszne ciacho. Przewidujemy również atrakcje dla dzieci.

• Dobry start dla ucznia

• W ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych. Zachęcamy do zapoznania się z programem realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

• Zakończenie nauki klas trzecich liceum

• Tegoroczne zakończenie klas trzecich było minimalistyczne, skromnie i z dystansem. W ramach spotkania w małym gronie na dziedzińcu szkoły, oprócz podziękowań i życzeń nastąpiło przekazanie sztandaru nowym chorążym pocztu.

Z tej okazji chcemy przekazać życzenia pana dyrektora Leszka Dytkowskiego dla wszystkich maturzystów i ich rodziców, który nie mogli dzisiaj z nami być.

"W dniu dzisiejszym otrzymujecie świadectwo ukończenia szkoły średniej, przechodzicie do historii, powiększając grono wielu wspaniałych absolwentów naszego prawie stuletniego liceum. Ostatnie miesiące nie były łatwe, ale wiecie, że pokonywanie trudności kształtuje charakter. Wierzę, że jesteście dobrze przygotowani do dorosłego życia, a w szczególności do najbliższego egzaminu maturalnego . Z całego serca życzę Wam powodzenia, zdrowia i wiele szczęścia.

W przyszłości dokonujcie przemyślanych wyborów, opartych o rzetelną wiedzę oraz pamiętajcie o przeszłości. Bądźcie dobrzy i pamiętajcie, że największe bogactwo, to robienie tego, co się kocha. Gratuluję również Wam Rodzice i serdeczne dziękuje za współpracę przez ostatnie trzy, a nawet sześć lat.

Serdecznie pozdrawiam.

Leszek Dytkowski"

• Kocham Rudą Faunę 2021

• Rozpoczynamy kolejną edycję naszej akcji na rzecz podopiecznych schroniska TOZ "Fauna".

Razem z nami pomagają szkoły podstawowe z dzielnicy Ruda: 3, 28, 30, 35 i 41.

Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce, która trwać będzie do końca lutego.

Naszemu rudzkiemu schronisku najbardziej potrzeba:

- transporterów dla psów i kotów,

- środków dezynfekujących: woda utleniona, Rivanol, Octenisept,

- środków czystości: płyny, mleczka, a także wiaderka, miotełki, gąbki.

W ramach akcji:

- prelekcje on-line przygotowane przez Koło Naukowe Praw Zwierząt Wydziału Prawa UŚ i behawiorystę,

- szkoły uczestniczące w akcji zaadoptują wirtualnie zwierzaki,

- konkursy fotograficzny i literacki dla SP.

- zajęcia wspomagające naukę w zakresie edukacji polonistycznej prowadzone metodami aktywizującymi             z udziałem przeszkolonego psa (AAE) dla SP.

Działamy przez cały miesiąc.

Zapraszamy do wspólnego pomagania i do śledzenia wydarzenia na Facebooku. Otwórzmy ponownie serca dla Fauny!