• Absolwenci - odcinek 4

• 09.06.2021 15:35
        • Anita Stanjek-Cichoracka ukończyła szkołę w 1993 roku. Dziś jest adiunktem w Katedrze i Zakładzie Biofizyki Wydziału Nauk Farmaceutycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz specjalistą laboratoryjnej immunologii medycznej w Pracowni Immunologii Transplantacyjnej w  Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Ponadto jest mamą naszego ucznia Pawła z klasy Ic- autora przeprowadzonego wywiadu.

• Absolwenci - odcinek 3

• 28.04.2021 12:02
        • Barbara Plonka uczęszczała do I LO w latach 1993-1997. Z sentymentem wraca do tego czasu, ciepło wspomina nauczycieli. Wciąż utrzymuje kontakty z licealnymi przyjaciółmi. Pani Barbara od dwudziestu lat pracuje jako pedagog specjalny. Rozmowę z naszą absolwentką przeprowadził jej syn, uczeń klasy 2a Oliwier Plonka - mistrz Polski w futsalu w kategorii U-19.

• Absolwenci - odcinek 2

• 28.04.2021 12:03
        • Izabela Płonka ukończyła szkołę w 1997 roku. Dziś jest pracownikiem naukowym w Katedrze Inżynierii Wody i Ścieków Politechniki Śląskiej, ekspertem w Polskiej Izbie Ekologii, a ponadto mamą naszej uczennicy Martyny, z którą podzieliła się swoimi wspomnieniami z czasów liceum.
        • Absolwenci - odcinek 1

• 28.04.2021 12:04
        • Marcin Wiśniewski urodził się w 1986 r. Sześć lat swojego młodzieńczego życia spędził w naszym liceum, które ukończył w 2005 r.
          Nauczyciele pamiętają go jako  człowieka-orkiestrę zawsze zaangażowanego w projekty szkolne, szczególnie artystyczne.

Co słychać u naszego absolwenta? Jak wspomina czas spędzony w Mickiewiczu?
          Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem, którego pasje stały się sposobem na życie.

• Absolwenci Mickiewicza

• 17.02.2021 19:48
        • Wehikuł czasu - powrót do lat szkolnych naszych absolwentów to nowy projekt dziennikarsko-filmowy, który ma na celu zaprezentowanie I LO im. A. Mickiewicza jako szkoły, która szczyci się swoimi absolwentami i wielopokoleniową tradycją.