• Językowe przygody

• 1 marca rusza nasz kolejny projekt współfinansowany ze środków europejskich - nosi on nazwę "Językowe przygody". Tym razem uzyskaliśmy środki z programu POWER. W ramach przedsięwzięcia planujemy nawiązanie stałej współpracy pomiędzy I LO im. Adama Mickiewicza w Rudzie ´Śląskiej i Arklow C.B.S w Irlandii oraz Colegio Santa Joaquina de Vedruna w Sevilli. Zależy nam na wymianie informacji o kulturze i sztuce oraz doskonaleniu języków obcych - angielskiego w Irlandii i hiszpańskiego w Sevilli. Uczniowie z Polski będą mieli okazję do pogłębienia i wykorzystania w praktyce języka angielskiego i hiszpańskiego oraz poznania kultury i sztuki irlandzkiej(w tym również celtyckiej) oraz hiszpańskiej. Będą oni brali udział w zajęciach lekcyjnych ze swoimi irlandzkimi i hiszpańskimi kolegami, zdobędą dodatkową wiedzę na temat szkolnictwa w tych krajach oraz sytuacji swoich rówieśników. Liczymy na nawiązanie nowych znajomości i zawarcie przyjaźni pomiędzy uczniami. Mamy nadzieję, że licealiści z Mickiewicza wraz ze swoimi kolegami z Irlandii w sposób aktywny włączą się w przygotowania i udział w IV Polska Eire Festiwal, który w lipcu zaplanowano na terenie Rudy Śląskiej.

Wyjazdy do szkół partnerskich przewidziane zostały w maju 2020 do Irlandii oraz w październiku 2020 do Hiszpanii.

Więcej inforamacji  na stronie FB projektu https://www.facebook.com/enauka/

• I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
        ul. Adama Mickiewicza 15