• Innowacja pedagogiczna "Śląskie ścieżki"

• "Śląskie ścieżki" to nowatorski program edukacji regionalnej realizowany w naszej szkole we wszystkich klasach pierwszych

Celem innowacji jest wielowymiarowe poznanie naszego regionu. Jego wielokulturowego, mozaikowego charakteru co pozwala naszym uczniom na zrozumienie innych kultur i poczucia zakorzenienia w kulturze europejskiej, która swoją wartość manifestuje właśnie w bogactwie regionów.

W ramach realizacji innowacji zajęcia wiedzy o regionie będą miały charakter interdyscyplinarny:  będą łączyć zagadnienia z następujących dziedzin: językoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, socjologii, geografii, geologii i przyrody województwa śląskiego. Będą łączyły elementy podstaw programowych różnych przedmiotów (historii, języka polskiego, plastyki, geografii, wychowania fizycznego, historii i społeczeństwa), a także rozszerzały treści w nich zawarte.

Pierwsza część zajęć odbywać się będzie zgodnie z planem lekcji (warsztaty tematyczne w szkole, lekcje muzealne, spacery i gry edukacyjne), druga to dwie sobotnie wycieczki regionalne (uczniowie będą mogli wybrać interesujące ich wyjazdy spośród przygotowanej oferty, kierując się własnymi zainteresowaniami i możliwościami czasowymi, wyjazdy odbywa się będą w grupach międzyklasowych).