• Kilka słów o klubie

• Klub historyczno-turystyczny działający w szkole zajmuje się propagowaniem turystyki w szczególności kwalifikowanej.

W ramach działań klub organizowane są wycieczki do takich miejsc jak: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Muzeum Śląskie w Katowicach, Centrum Deportacji Górnoślązaków w Radzionkowie, Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej, Przystanek Historia IPN w Katowicach, ale również piesze wycieczki górskie.Od wielu lat bierzemy udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Schronisko Młodzieżowe w Rajczy -Nickulinie. Jesteśmy stałymi uczestnikami rajdów organizowanych prze MCIiT w Piekarach Śląskich, dzięki , którym odwiedziliśmy najciekawsze miejsca Jury, Beskidów i Lasów Lublinieckich.

Regularnie odwiedzamy Wrocław w czasie słynnego jarmarku bożonarodzeniowego, zaglądając również to miejsc mniej oczywistych a pięknych, chociażby takich jak stary cmentarz żydowski. Promujemy język śląski poprzez udział w „Rudzkim Dyktandzie Godki Śląskiej”.Klub zorganizował we współpracy z Muzeum Powstań Śląskich wystawę dotyczącą powstań, którą zobaczyli uczniowie okolicznych szkół. Corocznie bierzemy udział w zajęciach organizowanych prze IPN w areszcie śledczym, poznając również tragiczną historię Śląska. Odwiedzamy również Archiwum Państwowe w Katowicach.

Sztandarową imprezą organizowaną prze klub jest Pieszy Rajd Szkolny „Mickowo Rajza”, którego szósta edycja odbyła się  w tym roku szkolnym.

Zapraszamy na stronę klubu. https://www.facebook.com/Szkolny-Klub-Historyczno-Turystyczny-738352039513417/