• Projekt Transformersi

• Edukacja na rzecz zielonej transformacji i zachowania kultury górniczej w regionie

Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła będzie jednym z partnerów wojewódzkiego projektu „Transformersi w szkołach - Edukacja na rzecz zielonej transformacji i zachowania kultury górniczej w regionie” w okrsie od 12.02.2024 – 30.06.2026 roku.

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) a jego celem jest podniesienie kompetencji uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych, a tym samym zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy w perspektywie zielonej transformacji.  Realizacja zaplanowanych działań przyczyni się do łagodzenia skutków społecznych, gospodarczych i środowiskowych przejścia na gospodarkę neutralną dla klimatu.

W projekcie weźmie udział 1160 uczennic i uczniów z 11 szkół średnich w Katowicach, Knurowie, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim i Zabrzu.

Projekt przygotuje ich do podjęcia studiów na kierunkach związanych z zieloną transformacją poprzez wykorzystanie potencjału akademickiego i badawczo-rozwojowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Działania będą realizowane na Wydziale Nauk Przyrodniczych  oraz Wydziale Humanistycznym UŚ oraz w szkołach.

W ramach działań odbywać się będzie:

- kurs stacjonarny realizowany przez pracowników UŚ

- zajęcia terenowe z dydaktykami UŚ

- doradztwo zawodowe
 i sesje role model z ekspertkami

- tutoring dla uczestników konkursów

- warsztaty edukacyjne

Więcej informacji o projekcie w zakładce Projekty :-)