• Setne urodziny I LO

• W piątek 3 czerwca obchodziliśmy 100-lecie naszej szkoły. Był to dzień pełen wzruszeń, miłych spotkań, wielu serdeczności... Podczas uroczystości w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty I LO zostało uhonorowane Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia.

Otwieramy zatem nowy rozdział w historii szkoły, mając w sercach naszą piękną tradycję. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami świętowali ten zacny jubileusz.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Więcej informacji:

• Spotkajmy się w Mickiewiczu. Obchody stulecia polskiej szkoły

• Zapraszamy na czerwcowe święto naszej szkoły :-)

Z okazji 100-lecia Polskiej Szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej zapraszamy na uroczystość, która odbędzie się 3 czerwca 2022 roku o godzinie 10.00 w Miejskim Centrum Kultury ul. Niedurnego 69. W programie część oficjalna, związana z historią szkoły, przemówienia okolicznościowe absolwentów oraz premiera spektaklu Sceny Muzycznej I LO zatytułowanego "Moje miejsce na ziemi".

Tego samego dnia pragniemy gościć naszych absolwentów w murach ILO ul. Mickiewicza 15 od godz. 12.00 do 18.00. Będzie możliwość spaceru po szkole, spotkania z nauczycielami i wspominania minionych lat w gronie przyjaciół przy kawie i wypiekach naszych uczniów lub w Kawiarni u Mickiewicza „Pod Aniołami”. Wspólnie spędzony czas utrwalimy pamiątkową fotografią.

Z okazji 100-lecia Polskiej szkoły zapraszamy również wszystkich absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej na Zjazd Absolwentów, który odbędzie się  3 czerwca 2022 roku         o godzinie 19.00 w restauracji ADRIA ul. Wolności 1.Organizatorzy zapewniają: ciepłe danie, słodki bufet, kawę, herbatę bez ograniczeń, zimne przekąski na stole bankietowym oraz zimne napoje. Rozpoczynamy winem musującym i dobrą muzyką znanego DJ. Koszt udziału w imprezie to 170 zł. Kwotę należy wpłacić na konto Rady Rodziców: 64 1050 1331 1000 0022 6857 4643 do dnia 27 maja, podając rok matury oraz imię i nazwisko z dnia ukończenia szkoły.

Zapraszamy również ósmoklasistów i ich rodziców na Dzień Otwarty I LO, który odbędzie się 2 czerwca 2022 roku  od 10.00 do 15.00. Oprócz atrakcji i niespodzianek będzie możliwość spotkania z nauczycielami i uczniami naszej szkoły.

Plan obchodów święta 100-lecia Polskiej Szkoły

2.06.2022

• godz. 8.00 Msza Św. W Kościele Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śl., ul. Kościelna 12
            • godz. 9.00 przemarsz ze sztandarem ul. Kościelną do szkoły oraz sadzenie drzewa 100-lecia
            • godz. 10.00- 15.00 Dzień otwarty dla absolwentów szkół podstawowych i mieszkańców Rudy Śląskiej

3.06.2022

• godz. 10.00 MCK ul. Niedurnego 69
              • część oficjalna, wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu, spotkanie z historią I LO
              • premiera Sceny Muzycznej I LO "Moje miejsce na ziemi"
              • wystąpienia zaproszonych gości
              • Wehikuł czasu, zaproszenie do spotkań i sentymentalnych podróży w murach Mickiewicza
            • godz. 12.00 - 18.00 spotkania absolwentów i zaproszonych gości w budynku I LO ul. Mickiewicza 15
            • godz. 19.00 świętowanie absolwentów w Restauracji „Adria” ul. Wolności 1

• Rekrutacja 2022/2023

• Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły na rok 2022/2023. Wszystkie potrzebne materiały znajdują się na naszej stronie w zakładce informacje/rekrutacja.

• Ostatnie pożegnanie Pani Profesor Elżbiety Żurek

• Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 4 marca 2022 roku odeszła wspaniała osoba, nasza nauczycielka pani Elżbieta Żurek. Rodzinie i bliskim Pani Profesor składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 marca 2022 roku o godzinie 8:00 w kościele Św. Józefa w Rudzie Śląskiej przy ulicy Piastowskiej.