• Tydzień Kultury Uczniowskiej 2022

• "Śląsk jako przestrzeń wielu opowieści"

15 grudnia świętowaliśmy kolejny finał naszej tradycyjnej szkolnej imprezy. Tydzień Kultury Uczniowskiej to czas, kiedy wszystkie klasy wraz ze swoimi nauczycielami przygotowują spektakle na wybrany wspólnie temat. W tym roku motywem wiodącym był Śląsk i różne jego oblicza.  Na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu zaprezentowano przedstawienia wyróżnione przez jury: "Ja w takiej Rudzie nie mieszkam" (1b), "Ja" (3a), "Moje miasto" (1c), "Chorzowska rewolucja" (2b) oraz "Ino umrziki nie cyganiom a prowda bierom do grobu" (2d).

Komisja konkursowa złożona z Dyrekcji I LO, Dyrektor MDK Katarzyny Sroki i Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Rudy Śląskiej Jana Wyżgoła zwróciła uwagę na wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych spektakli.

Uczniowie natomiast głosowali na przedstawienie, które najbardziej ich zdaniem zasługuje na wyróżnienie. Zwycięzcą plebiscytu publiczności została "Chorzowska rewolucja" klasy 2b.

Ponadto jury przyznało nagrody specjalne: w kategorii wokalnej - Mai Lipowskiej i Emilii Diotellewi, tearalnej -  Dawidowi Paciorkowi oraz poetyckiej - Martynie Chlebdzie.

Nagranie tegorocznego finału TKU można obejrzeć na naszym szkolnym YouTube https://youtu.be/uBFYk3oiceE

Zdjęcia autorstwa Dawida Makselona i Szymona Stecza

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież przygotowała dla nauczycieli koncert, podczas którego zaprezentowano między innymi utwory Elvisa Presleya, a także będące ścieżkami dźwiękowymi do kultowych musicali, filmów i seriali.

Uczniowie przewidzieli też niespodzianki: specjalny okolicznościowy kahoot oraz upominki w postaci aromatycznej herbaty oraz ręcznie robionych smacznych sówek opatrzonych naszym szkolnym logo.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

• 100 procent zdanej matury na 100-lecie szkoły

• Tego sobie sobie życzyliśmy w czerwcu świętując 100-lecie polskiej szkoły i teraz miło nam poinformować, że cel został osiągnięty :-)

Możemy pochwalić się stuprocentową zdawalnością matury w roku szkolnym 2021/2022!

• Zakończenie roku szkolnego 2021/22

• W piątek 24 czerwca podczas uroczystej akademii na naszym podwórku pożegnaliśmy rok szkolny.

Pan Dyrektor wręczył świadectwa najlepszym uczniom oraz wyróżnił panie profesor Karinę Rzepkę i Antoninę Mandrellę, wręczając im statuetki Mickiewiczowskiego Pedagoga. Serdecznie gratulujemy!

Ponadto w ogródku pod rozłożystą brzózką pojawiła się symboliczna ławeczka poświęcona pamięci zmarłej niedawno pani profesor Elżbiety Żurek. Dziękujemy panu Januszowi Żurkowi, że zechciał uczestniczyć w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Na mosiężnej tabliczce wygrawerowane zostały słowa, jakie pani Żurek skierowała do maturzystów: "Do zobaczenia gdzieś w przyszłości"...

Uroczystość zwieńczyły podziękowania oraz życzenia. Uczniowie wręczyli swoim nauczycielom niecodzienne upominki - doniczkowe zioła, wśród których znalazły się m.in. różne rodzaje mięty, melisa, bazylia... Na zdrowie!