• Kocham Rudą Faunę 2021

• Rozpoczynamy kolejną edycję naszej akcji na rzecz podopiecznych schroniska TOZ "Fauna".

Razem z nami pomagają szkoły podstawowe z dzielnicy Ruda: 3, 28, 30, 35 i 41.

Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce, która trwać będzie do końca lutego.

Naszemu rudzkiemu schronisku najbardziej potrzeba:

- transporterów dla psów i kotów,

- środków dezynfekujących: woda utleniona, Rivanol, Octenisept,

- środków czystości: płyny, mleczka, a także wiaderka, miotełki, gąbki.

W ramach akcji:

- prelekcje on-line przygotowane przez Koło Naukowe Praw Zwierząt Wydziału Prawa UŚ i behawiorystę,

- szkoły uczestniczące w akcji zaadoptują wirtualnie zwierzaki,

- konkursy fotograficzny i literacki dla SP.

- zajęcia wspomagające naukę w zakresie edukacji polonistycznej prowadzone metodami aktywizującymi             z udziałem przeszkolonego psa (AAE) dla SP.

Działamy przez cały miesiąc.

Zapraszamy do wspólnego pomagania i do śledzenia wydarzenia na Facebooku. Otwórzmy ponownie serca dla Fauny!