• Sportowe Talenty

W naszej szkole rusza program Sportowe Talenty.

Nauczyciele wychowania fizycznego raz w ciągu roku szkolnego będą przeprowadzać w każdej klasie testy sprawnościowe. Natomiast rodzic/ prawny opiekun jest zobowiązany jest do przekazania informacji dotyczącej wagi i wzrostu dziecka.

Program ma na celu zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej młodzieży oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów.

• Projekt Transformersi

Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła będzie jednym z partnerów wojewódzkiego projektu „Transformersi w szkołach - Edukacja na rzecz zielonej transformacji i zachowania kultury górniczej w regionie” w okrsie od 12.02.2024 – 30.06.2026 roku.

• Poznaj Polskę!

Nasza szkoła bierze udział w programie Poznaj Polskę.

W miniony piątek 8 grudnia uczniowie i uczennice klas 1a i 1e (humanistycznej i geograficznej) udali się na wycieczkę w ramach programu „Poznaj Polskę” do Krakowa i Tyńca.

W średniowiecznym opactwie mieli okazję wykonać własnoręcznie exlibrisy i poznać historię najstarszego w Polsce klasztoru. W Krakowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Co z tą damą, gdzie ten Rembrandt?” w Muzeum Czartoryskich. Pełen edukacyjnych wrażeń dzień zakończyli spacerem po krakowskim - już świątecznym - rynku.