• Agata Kwiecień 

     •  

      Wybrałam tę szkołę głównie ze względu na chęć rozwijania zdolności artystycznych, a tutaj dostałam taką możliwość. Pod okiem profesjonalnej aktorki oraz reżyserki cała grupa się realizuje. Niejednokrotnie trzeba było się przełamać, ale atmosfera przyjaźni daje poczucie bezpieczeństwa oraz akceptacji. Liczne występy i udziały w różnych projektach pozwoliły na zdobycie doświadczenia ze sceną, stresem. Wiem, że ta praca pozwoli mi w przyszłości kontynuować moją pasję i spełnić marzenia.

     • Kamil Foltyn 

     • Witam, nazywam się Kamil. Jestem członkiem Sceny od 2018 roku. Brałem udział w wielu spektaklach, z czego niektóre wygrywały konkursy. Poza sceną zajmuje się łucznictwem.

     • Julia Kulawik

     •  Do ,,Sceny Muzycznej" zaczęłam uczęszczać w 2017 roku, kiedy przyszłam do pierwszej klasy liceum. Scena muzyczna dała mi możliwość ogromnego rozwoju moich talentów oraz wyłoniła te skryte. Poznałam na zajęciach wspaniałe osoby i jako teatralna rodzina tworzymy wspaniałe spektakle. Interesuję  się tańcem oraz choreografią. W wolnym czasie podróżuje po górskich szlakach. Scena muzyczna stworzyła we mnie duszę artysty i mam nadzieję, że będzie to też furtką do przyszłości.

     • Oliwia Płonka 

     • Od 2016 roku mam przyjemność uczestniczyć w zajęciach Sceny Muzycznej I LO. Przygotowania do występów odbywają się pod fachowym, a zarazem bardzo wymagającym okiem Pani Małgorzaty. W ciągu ostatnich czterech lat zagrałam m.in. w spektaklach: ,,Dom''; ,,Pamiętnik dziewczyny Don Kichota''; ,,SpoTKANIE, Kod duszy''; ,, Tam gdzie przenika talent''. Występy przed publicznością dodają pewności siebie,   pozwalają na wyrażanie emocji oraz uczą współpracy w grupie, natomiast otrzymane oklaski wynagradzają trud włożony w przygotowanie.

     • Sandra Michalik

     • Jestem Sandra i uczęszczam do 1 klasy o profilu teatralno-filmowym. Na scenę chodzę od września. Teatrem interesuję się od dawna, więc jestem szczęśliwa, że mam możliwość występowania w nim.

     • Victoria Pelka 

     • Dusza artystyczna poszukuje wejścia do krainy snów, która oddzielona jest cienką granicą wyobraźni od świata realnego. Poszukuję sensu w absurdzie, końca w nieskończoności, początku w wieczności. Pragnę połączyć to, co nierzeczywiste z rzeczywistością, aby to, co nieprawdopodobne stało się możliwe. Chcę zmienić to, co jest niezmienialne, tworzyć to, co niepowtarzalne. To moje słowa, ale czy to ja?

     • Klaudia Ogrocka

     • Członkini Sceny Muzycznej od 2016 roku. Teatr był w moim życiu od zawsze. A co dała mi Scena Muzyczna? Akceptacje siebie, zrozumienie, cierpliwość, że tylko żmudną pracą można dojść do pełni sukcesu i radości z niego. Dzięki wielu warsztatom, które są na naszych zajęciach, mamy szansę ciągle poznawać siebie i swoje możliwości. Wielkie wsparcie w wielu aspektach, od opiekunów ale i od siebie nawzajem, jest przeogromne i pełne empatii, zrozumienia. Bo my nie tylko jesteśmy teatrem. Jesteśmy jedną, wielką rodziną.

     • Karolina Samisz

     • Mam na imię Karolina i należę do Sceny Muzycznej od 2017 roku. Jestem dziewczyną, ubraną w czarny kapelusz, która wciąż poszukuje swojej ścieżki życiowej, jednak możliwość uczestnictwa w zajęciach teatralnych pomogła mi w zbudowaniu pewności siebie na wielu płaszczyznach, a dzięki obecności wspaniałych ludzi mogłam rozwinąć swoje skrzydła. Od ponad roku intryguje mnie kultura azjatycka, dlatego nałogowo słucham kpop'u i oglądam koreańskie dramy. W tym wszystkim towarzyszy mi fala sarkazmu jakim posługuję się na co dzień. Podczas ostatnich trzech lat wzięłam udział w wielu warsztatach oraz byłam częścią wspaniałych spektakli. I choć pojawiały się chwile zwątpienia cieszę się z podjętej decyzji, jaką była uczestnictwo w Scenie Muzycznej. Moja kariera powoli dobiega końca, ale jestem szczęśliwa i wdzięczna wszystkim, że mogłam tworzyć przestrzeń teatralną, która nie zawsze bywa bezpieczna.

     • Maja Kuropka

     • Nazywam się Maja Kuropka. Mam 14 lat. Na zajęcia sceny muzycznej uczęszczam od listopada 2019 r. Uważam się za osobę kreatywną, z głową pełną pomysłów. Uwielbiam podróżować, poznawać nowe kultury. Interesuję się muzyką różnego rodzaju. Sama nauczyłam się grać na ukulele, a teraz uczę się rysunku technicznego, by w przyszłości zostać projektantką wnętrz. Scena muzyczna to dla mnie okazja by rozwijać swoje pasje. Poznać wspaniałych ludzi, nabrać doświadczenia w występach publicznych. To okazja do poznania siebie, swoich możliwości, nauczenia się czegoś nowego. Dołączając chciałam poznać techniki aktorskie i warsztat spektakli od tzw. ,,zaplecza".

     • Aleksandra Chabior 

     • Członkini Sceny Muzycznej od 2016 roku. Interesuję się fotografią i oczywiście teatrem. Co dała mi Scena Muzyczna? Poznaje swoje możliwości. Zrozumiałam że ciężka praca prowadzi do celu, do naszego sukcesu. Ogromne wsparcie dostarczają nam opiekunowie, ale również pomagamy sobie nawzajem co naprawdę cenię.

     • Natalia Wieczorek

     • Niemal od dwóch lat uczęszczam na scenę muzyczną.  Tym wyborem w jakimś stopniu spełniłam swoje marzenia o zostaniu aktorką teatralną. Wspólne zajęcia nauczyły mnie o wiele więcej niż przewidywałam.  Samoakceptacja, wiara w swoje możliwości i przełamywanie barier to jedne z wielu zalet które w tak krótkim czasie udało mi się odnaleźć w sobie.  Poza tym od małego dziecka bardzo lubię śpiewać i dodatkowo interesuje się sportem.

     • Kamil Dosa

     • Jestem w II klasie liceum. Mam 17 lat. Od 6 klasy szkoły podstawowej jestem aktorem amatorskiego teatru “Moklandia”, który jest zwycięzcą wielu festiwali I konkursów. Równolegle występuje w Teatrze Scena Muzyczna ILO.  Uczestniczyłem w wielu konkursach recytatorskich m.in “O Laur Zielonej Róży”, którego zostałem trzykrotnie laureatem.  Na Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w  2018 za spektakl teatru “Muza” otrzymałem wyróżnienie. Mam wiele zainteresowań, lecz moje główne to teatr, muzyka, gry komputerowe, montaż filmów, produkcja i słuchanie muzyki, informatyka. Jestem człowiekiem radosnym, myślę że pomocnym, rozumiejącym ludzi, pozytywnie nastawionym do wszystkiego. 

      Scena Muzyczna jest dla mnie z jednej strony zabawą, możliwością doświadczenia czegoś niezwykłego, a z drugiej jest ciężką pracą w której wszyscy razem uczestniczymy. Dzięki Scenie Muzycznej odkrywamy samego siebie, poznajemy swoje ciało, głos, pobudzamy naszą wyobraźnię.  Teatr w naszej szkole uczy również odczuwania emocji innych ludzi, podczas gdy wcielasz się w rolę, musisz czasem udać się w podróż i znaleźć w sobie osobę, którą masz do zagrania. Zajęcia sprzyjają dbaniu o sylwetkę, kondycję fizyczną poprzez profesjonalnie poprowadzone zajęcia przez naszą Panią reżyser. Masz pomysł? Marzysz o spróbowaniu bycia kimś innym? Chcesz zostać aktorem? Uwielbiasz blask reflektorów, a także gorące oklaski ludzi? W takim razie nasza Scena Muzyczna jest dla ciebie...

     • Wiktoria Pazera

     • Od rozpoczęcznia swojej nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza rozpoczęłam swoją przygodę z Sceną Muzyczną. Od zawsze moim marzeniem było zostanie aktorką teatralną ,a możliwości jakie dała mi Scena pozwalają na dalszy rozwój mojej pasji. Oprócz teatralnej przestrzeni jaką tworzymy z moimi rówieśnikami z teatru jesteśmy wspólnotą ludzi, którzy starają się nieustannie rozwijać, poznawać, przekraczać granice swojego wstydu i niepewności oraz tworzyć nową przestrzeń sceniczną. 

     • Szymon Osiewalski

     • Hej, mam na imię Szymon i uczęszczam na Scenę Muzyczną od 2019r. Interesuję się psychologią i poniekąd teatrem. Udział w zajęciach teatralnych jest dla mnie czymś niezwykłym, ponieważ mam możliwość doświadczyć tego co aktorzy moich ulubionych seriali i filmów, ale również mogę się zmierzyć ze stresem. Na scenie każdy dokonuje z czasem niesamowitego rozwoju, który pomaga odszukać siebie.

     • Angelika Rząsa

     • Uczęszczam na zajęcia teatralne ze sceny muzycznej od września 2019 roku. Brałam udział już w dwóch spektaklach pt." Fotel pełen opowieści " i "Spotkanie kodu duszy". Dzięki tym spektaklom i cudownym zajęcia teatralnym nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy potrzebnych aby występować na scenie, przede wszystkim nauczyłam się pokazywać emocje, poruszać się i poprawiłam swoja dykcje wymowy.

      Scena muzyczna jest dla mnie czymś w rodzaju niezwykłej przygody, dzięki której mogę poznawać wspaniałych i pełnych humoru ludzi. Scena Muzyczna to takie miejsce, gdzie można pokazać całego siebie swoje dobre strony jaki te słabe. Bardzo się cieszę że miałam taką możliwość dołączenia do Sceny Muzycznej 1lo w Mickiewiczu, ponieważ pomogło mi odkryć czym chciałabym się interesować. Zdjęcie było robione w kościele zielonoświątkowym w Katowicach, gdzie odkrywaliśmy spektakl "Spot-kania Kod duszy". Odgrywam tam rolę sługi królowej.

     • Julita Zachariasz

     • Mam na imię Julita Zachariasz. Mam 15 lat I jestem członkiem sceny muzycznej od września 2019 r. Kocham muzykę i uczenie się języków. Biegle rozmawiam po polsku i po angielsku, czwarty rok uczę się hiszpańskiego i francuskiego. Gram na flecie poprzecznym, na fortepianie i śpiewam w chórze II stopnia w ZSM. Jestem towarzyską duszą i uwielbiam poznawać nowych ludzi.

      Dla mnie scena muzyczna jest jak rodzina. Wszyscy jesteśmy różni, ale nasza miłość do aktorstwa łączy nas razem aby stworzyć coś pięknego. Scena muzyczna to bezpieczna przestrzeń, w której może być sobą.To miejsce, w którym możesz rozwijać swoje pasje, zyskać odwagę i pewność siebie i rozwijać umiejętności twórcze.To miejsce, w którym możesz być prawdziwym artystą.

     • Wiktoria Koryciak 

     • Nazywam się Wiktoria Koryciak. Moją największą pasją jest taniec, któremu całkowicie się poświęciłam. Staram się łączyć z nim swoją przyszłość. Obecnie rozwijam się w takich stylach, jak taniec klasyczny, współczesny, stepowanie i mój ulubiony - teatr tańca. Jestem również instruktorem tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży. W moim życiu jest bardzo dużo istotnych rzeczy, ale jest też coś, czego wiem, że nigdy nie będę w stanie wyrzucić z serca. Nie zdawałam sobie sprawy, że teatr może stać się dla mnie tak niezwykle ważny, do momentu w którym po raz pierwszy dołączyłam do szkoły średniej. Liceum im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej to niesamowite miejsce, które cenię za ludzi.. opiekunów, przyjaciół, nauczycieli, którzy stali się dla mnie wzorami do naśladowania. Wciąż pamiętam, jak wiele mnie nauczyli i jak ogromnym byli dla mnie wsparciem. W szkole działa Amatorski Teatr Scena Muzyczna. Tam zauważyłam, że teatr to nie tylko aktorstwo, śpiew i taniec. Teatr to praca zespołowa, ciężka praca, ale też mnóstwo zabawy. Jest aktorstwo, śpiew i taniec; ale jest też scenografia, ekipa techniczna i ekipa sceniczna. W tym miejscu jest rodzina, grupa osób której zależy na każdym. Właśnie tam poznałam prawdziwych przyjaciół, ale przede wszystkim poznałam samą siebie. Projekty odbywają się w niezwykle magicznym miejscu. W Kawiarni pod Aniołami z uśmiechem czekają na każdego młodego aktora prawdziwe anioły, aby pokazać, że jest to miejsce pełne ciepła, miłości.. emocji. Scena Muzyczna pozwoliła mi odkryć w sobie niesamowitą  wrażliwości, ale też nauczyłam się tam dyscypliny. Niezależnie od tego, czy jestem na scenie, czy poza nią, mogę zastosować ją do każdego aspektu życia. Odkryłam jak niesamowite jest ciepło i radość z jaką można występować, wśród tak wspaniałych ludzi - mojej małej rodziny. Do każdego projektu, w którym uczestniczyłam, mam co najmniej jedno świetne wspomnienie. Te wspomnienia, które mam, zawsze będę przechowywać w swoim sercu. Jeśli nie dołączyłabym do Sceny Muzycznej, pewnie wybrałabym studia psychologiczne, filologiczne, może prawo. Teraz jestem w szkole artystycznej, w Studium Wokalno - Baletowym w Gliwicach. Zrozumiałam, że warto mieć marzenia i warto je realizować.